Skip to main content

Оборона Майдану 19 лютого 2014.

Фото: Михайло Шишка - майданівець, краєзнавець, фотограф і журналіст з Бродів.


Так пан Михайло згадував той день: "Було 19 лютого. Того ранку на київському Майдані Незалежності скрізь горіли автошини, огортаючи чорним димом тріумфальну колону зі статуєю жінки-берегині – Оранти України, та пам’ятник-фонтан засновникам Києва. Ліворуч вигорав Будинок профспілок. По периметру Майдану протестувальники тримали оборону, обклавшись фанерними та металевими щитами, сміттєвими баками та контейнерами.

Після кривавого вівторка 18 лютого, середа проминула більш-менш спокійно – без напруги і бойових баталій. Майдан готувався до нічних протистоянь: загони самооборони проводили тренувальні заходи та отримували потрібні інструкції на випадок наступу силовиків, пересічні мітингарі зривали бруківку й готували всілякі засоби для оборони, інші наповнювали пляшки з легкозаймистою сумішшю – створювали так звані "коктейлі Молотова". Не залишалась осторонь і медична служба Майдану – пункти надання першої допомоги пораненим було розгорнуто у декількох місцях.

Слід віддати належне небайдужим киянам, які масово відвідували поранених майданівців у клініках та лікарнях Києва – приносили продукти харчування, воду, медикаменти тощо. Багатьох із тих, хто постраждав у кривавий вівторок, каретами швидкої медичної допомоги було відправлено до шпиталів у рідні міста.

У ніч з 19-го на 20-те лютого на Майдані протестувальники чекали наступу силовиків, а відтак більше палили ґуму, створюючи димову завісу по периметру міліцейських "кордонів". Нічне небо над Майданом практично було вкрите густою чорною кіптявою, яку силовики періодично пронизували водяними струменями за допомогою пожежних брандспойтів. Також було підсилено вартовими застави самооборони Майдану, додатково укріплено барикади, підтримувалась вогняна лінія. І хоча та ніч була надто неспокійною і напруженою, однак усе минулося без сутичок та побоїщ".


Дякуємо автору за надані фото!