Skip to main content

20 лютого 2014: кривавий день Революції Гідності.

Фото: Михайло Шишка - майданівець, краєзнавець, фотограф і журналіст з Бродів.


Так пан Михайло згадував той день: "Над ранок, після нічного дозору, я пішов у готель "Україна", щоб трішки перепочити. Мій вранішній міцний сон перервало пронизливе виття сирен на вулиці Інститутській.  Виглянувши у вікно з готельного номера одинадцятого поверху, я побачив, що колони міліцейських автобусів та автозаків на вулиці Інститутській, яких незліченно наїхало ще звечора, розвернулися у протилежний від Майдану бік й почали відступати.

Із будівлі Жовтневого палацу один за одним втікали військовослужбовці строкової служби внутрішніх військ. Стало зрозуміло, а невдовзі й видно, що майданівці пішли у наступ, прорвавши міліцейський блокпост під пішохідним мостом на початку Інститутської. В якийсь момент на самій вулиці та тротуарах з’явилися бійці так званої «чорної роти» міліцейського підрозділу "Беркут", які з автоматичної зброї, відступаючи, розстрілювали протестувальників. Проте їхні кулі не зупинили майданівців: падали поранені та убиті, але інші невблаганно й безупинно проривалися вперед.

Тим часом у Жовтневому палаці та у вестибюлі готелю "Україна" представниками товариства Червоного хреста було розгорнуто пункти з надання медичної допомоги пораненим. Туди почали масово приносити майданівців, що стікали кров’ю. Медики неустанно, з усіх сил боролися за кожне людське життя. Та, на жаль, не кожного пораненого їм вдалося врятувати. На очах багатьох людей безстрашні майданівці почали поповнювати ряди вже славнозвісної Небесної сотні.

А на вулиці Інститутській, незважаючи на жертви та прикриваючись бляшаними і фанерними щитами, загони самооборони Майдану просунулися далеко вперед, відтіснили силовиків у бік урядового кварталу та закріпилися на позиції блокпоста поруч із павільйоном метро "Хрещатик". До 13-ої години дня протистояння завершилося, припинилася стрілянина на вулиці Інститутській.

Багато їх, молодих і літніх людей, того кривавого четверга, 20 лютого 2014, було поранено та полягло від куль прислужників злодійської корумпованої влади. Надто високою була та ціна, яку платили майданівці заради гідного життя у своїй країні".


Дякуємо автору за надані фото!

 Перший прорив майданівців за міст на вул. Інститутській. На фото видно наступних Героїв Небесної Сотні: тримає щит з червоним хрестом Олександр Щербанюк; за смітником в синьому шоломі і з жовтим налокітником Іван Бльок; посередині дороги, крайній у першому ряду Максим Шимко.

Поранені майданівці в холі готелю "Україна". Внизу лежить поранений Сергій Трапезун, в чорних штанах і куртці з білими смугами - Роман Качан. В правому верхньому куті фото в зеленому дощовику - смертельно поранений Герой Небесної Сотні Євген Котляр.