Skip to main content

Майданівець Леонід Бібік вантажівкою таранить силовиків у Кріпосному провулку 18 лютого 2014.

Наїзд на Героя Небесної Сотні Сергія Дідича.


Автор: 112 Україна

Дата і місце: 18.02.2014 / Кріпосний провулок; перехрестя Кріпосного провулку та вул. Інститутської.

Приблизний час: 14:30.

Тривалість: 00:54.


Автор: Ваня Мурашов

Дата і місце: 18.02.2014 / Кріпосний провулок; перехрестя Кріпосного провулку та вул. Інститутської.

Приблизний час: 14:30.

Тривалість: 02:13.


Після запеклих сутичок у Маріїнському парку майданівець Леонід Бібік сів в одну з покинутих міліцейських вантажівок (ГАЗ-3309), що блокували вулицю Грушевського на розі з Кріпосним провулком, і пішов на самовбивчий таран кордонів "Беркуту" і ВВ, щоб прорватися до майданівських барикад на вул. Інститутській.

«Машина стояла відкрита з ключами, її вже почали палити. Я думав, як відволікти увагу працівників міліції на себе. Я сів у машину і поїхав. Думав доїхати до барикад на Інститутській. Не получилося» - розповідав Леонід.

На перехресті Кріпосного провулку з Інститутською виявляється, що шлях на Майдан уже перекрито силовиками. Він зміг розвернутися і виїхати назад на Кріпосний, при цьому силовики, що заскакували на підніжки вантажівки, впритул стріляли в нього з травматичної зброї. Поранений, Леонід Бібік зумів не втратити керування і вирватись до вул. М. Грушевського.

«Я вже був 2 рази поранений, мені було байдуже, куди я їду, аби тільки виїхати. Я чув і відчував, що відбувалося навколо машини. В мене було розбите переднє скло - закидали камінням, гранатами, обзору не було. Потім почали стріляти - поранили в руку, в плече» - пригадував Леонід.

Тікаючи від силовиків Кріпосним провулком на рівні Центрального будинку офіцерів ЗСУ Леонід Бібік випадково здійснив смертельний наїзд на Героя Небесної Сотні Сергія Дідича. З розбитою "беркутом" головою (останній потужний удар кийком по голові завдав співробітник харківського "Беркуту" Андрій Єфімін), тікаючий від силовиків Сергій Дідич потрапив під колеса вантажівки...

Докладно справа смертельного наїзду на Сергія Дідича висвітлена у документальному фільмі hromadske.ua «Амністія».

! Сам момент наїзду з 09:20.

*   *   *   *   *

Леонід Бібік вантажівкою таранить силовиків у Кріпосному провулку 18 лютого 2014. Наїзд на Героя Небесної Сотні Сергія Дідича.

Відео змонтоване у хронологічній послідовності. Автор монтажу: Павло Кучер.