Skip to main content

Потужний вибух на Майдані зранку 20 лютого і початок штурму.

Автор: Oleg Reveha

Дата і місце: 20 лютого 2014 / Майдан Незалежності.

Час: 8:49-8:51.

Тривалість: 01:32 і 01:27.


Унікальне відео потужного вибуху на Майдані Незалежності зранку 20 лютого 2014.

На 37-й секунді біля спаленого автобуса поруч із стелою чути і видно дуже сильний вибух, від якого щити злітають в повітря на кілька метрів і в різні боки падають люди.

Після вибуху майданівці виносять поранених і зриваються в атаку.

Припускаємо, що саме ця подія стала однією з причин наступу майданівців усіма силами. Використання «беркутом» настільки потужної вибухівки могло бути сприйняте як початок остаточної збройної "зачистки" Майдану.

За свідченнями очевидця вибуху Ігоря Гуляйгроцького:

"Ми з кумом стояли на барикаді, в самому куточку,біля прапора, навпроти стелли і бачили момент вибуху. Потім декілька разів згадували про це. Реально, вибух був дуже потужний. Я знаходився вище ніж людина яка знімає це відео і бачив,що вибуховою хвилею людей розкидало, а хлопець який упав вниз (на відео видно як він зриваеться з перила) упав на мармурові сходи входу у Глобус і дуже травмувався. Висота було метрів 5-6. На відео видно як вимагають коридор для того щоб його винести. Наскільки я бачив, він рухався і йому допомагали лікарі. Наступ на беркут відбувся не відразу після вибуху, а через хвилин 10. Просто хлопці, які були на Глобусі, захопили стеллу, беркут почав втікати і потрібно було допомагати. Тому всі і побігли. Десь через 3 хвилини після закінчення відео ми вже були біля старої барикади на вул. Інститутській під мостом".


Ще одне відео цього вибуху на Майдані зранку 20 лютого.

Автор: Paweł Bobołowicz

Дата і місце: 20 лютого 2014 / Майдан Незалежності.

Час: вибух 8:50.

Тривалість: 00:32.

На 12-й секунді біля спаленого автобуса поруч із стеллою видно дуже сильний вибух, від якого розлітаються щити і в різні боки падають люди. Після вибуху майданівці виносять поранених.

Відео є фрагментом з документального фільму Pawła Bobołowicza Майдан - як все просто. Majdan jak wszystko prosto.