Skip to main content

Хто, крім спецроти «Беркуту», вбивав майданівців 20 лютого 2014?


Слідством встановлено, що більшість майданівців полеглих 20 лютого 2014 р. на вул. Інститутській була вбита бійцями спецроти київського полку міліції особливого призначення «Беркут» з автоматів АКМС (7,62×39 мм).

 Детально про спецроту «Беркуту» читайте на нашому сайті: Спецрота «Беркуту» - Докладна інформація.

🔎 Карта розстрілу майданівців на Інститутській 20 лютого 2014 (за даними Jus Talionis).

* * * * *

Також у вбивстві і пораненні протестувальників з використанням летальної зброї 20 лютого 2014 р. підозрюються бійці спецпідрозділу ВВ МВС України «Омега» і могли бути причетними співробітники севастопольського «Беркуту»:

Близько 9-ї години ранку в районі пішохідного моста через вул. Інститутську було вбито трьох перших протестувальників - Георгія Арутюняна, Олександра Балюка, Богдана Вайду (смертельні поранення картеччю).

В секторі, звідки здійснювались постріли, зафіксовано перебування севастопольського «Беркуту»(зелений скотч на формі та шоломах), а також переміщення заступника командира київського полку міліції особливого призначення "Беркут" Олега Янішевського, який здійснював загальне керівництво діями силовиків.

Дії «Беркуту» зранку 20 лютого зафіксовані на відео: відео "Подробиці" (фрагмент 00:10-00:16/час 8:59); відео RT (фрагмент 01:12-01:17/час 9:05).

співробітник спецпідрозділу ВВ МВС «Омега» офіцер-кулеметник Володимир Косенко підозрюється у вбивстві Героя Небесної Сотні Олега Ушневича (смертельне поранення о 9:43) та пораненні майданівця Віталія Гукова з табельного пістолету Форт-14. Слідство вважає, що В. Косенко був серед трьох спецпризначенців в чорній формі (без жовтих пов’язок), які 20-го лютого 2014 р. відходили разом із спецротою «Беркуту» від Жовтневого палацу вверх по вул. Інститутській, а згодом стріляли з-за сніжної і бетонної барикади. Був затриманий 18 лютого 2020 р., але на даний момент судове провадження щодо нього зупинено у зв'язку з мобілізацією.

снайпер спецпідрозділу ВВ МВС «Омега» підполковник Дмитро Хміль підозрюється у вбивстві Героя Небесної Сотні Олександра Храпаченка (смертельне поранення о 11:28) з снайперської гвинтівки моделі ТS.М308 з позиції на території Клубу Кабінету Міністрів України. Затриманий 30 жовтня 2018 р., зараз перебуває під запобіжним заходом у вигляді особистого зобов'язання.


При передруку даної статті обов'язково давати посилання на сайт Цифрового Архіву Майдану, як першоджерело. Велике прохання ставити гіперпосилання не нижче третього абзацу.