Skip to main content

Спецрота "Беркуту" стріляє в майданівців біля Жовтневого палацу 20 лютого 2014.

Вбитий член спецроти М. Симисюк.  Другий наступ майданівців.


Автор: Радіо Свобода

Дата і місце: 20 лютого 2014 / вул. Інститутська і Жовтневий палац.

Час: 9:08-9:22.

Тривалість: 13:48.

Після того, як силовики відійшли з Майдану і почали відступати догори по вул. Інститутській, майданівці кинулись за ними навздогін. Частина людей пройшла барикаду під мостом через Інститутську і дійшла до пішохідного переходу, який знаходиться на рівні готелю "Україна".

Відступаючи, беркутівці відстрілювались. Окрім того, вогонь по майданівцях з боку Жовтневого палацу (після 9:00) почали вести бійці спецроти київського полку міліції особливого призначення "Беркут" - так званої "чорної" спецроти.

Відео починається з відступу майданівців під масованим обстрілом і вибухами гранат.


00:28 - на пішохідному переході смертельно поранено Богдана Сольчаника (9:08), побратими підхоплюють його за руки і відтягують назад.

00:37 - поруч із сміттєвим баком, за яким ховалися протестувальники, на пішохідному переході падає смертельно поранений Андрій Саєнко (9:08). Зверху на нього падає щит. Його теж відтягують донизу вулицею.

01:57 - майданівці, які паралельно з тими, хто прорвалися на Інстутутську, піднялися до Жовтневого, під прицільним обстрілом починають швидко відступати, бігти вниз до сходів, що ведуть від Жовтневого палацу.

02:12 - до стовпа вуличного освітлення, який знаходиться біля сходів, підходить, махаючи рукою, чоловік зі щитом. Це Віталій Коцюба.

02:15 - Віталій Коцюба падає на спину, отримавши смертельне поранення (9:10). Видно, як злітає і відкочується шолом з його голови. До нього одразу підбігають майданівці.

02:41 - на самому верху сходів, біля лівого квадратного парапету, падає смертельно поранений Олексій Братушка (9:10) / (в оранжевому шоломі і темнозеленій куртці).

Зі сцени постійно звучать заклики про допомогу для поранених, просять підійти медиків.

03:09 - Віталія Коцюбу за ноги відтягують до сходів і починають спускати донизу. Водночас поруч ще один майданівець починає стягувати сходами вниз Олексія Братушку.

03:41 - на майданчику біля Жовтневого з'являються бійці "чорної" спецроти в чорному одязі з яскравими жовтими ідентифікаційними пов'язками на рукавах (спецрота київського полку міліції особливого призначення "Беркут"). Вони стріляють зі схилу вниз в напрямку Інститутської і паралельно Жовтневому з автоматів АКМС і помпових рушниць, кидають гранати.

Зі сцени лунають заклики про те, що необхідні швидкі реанімаційні автомобілі до Будинку Профспілок.

05:40 - майданівці знову пробують підійматися догори схилом біля годинника, кидають "коктейлі" із запалювальною сумішшю. З Жовтневого вибігає і відступає група силовиків (ввшники). Від'їжджає білий автомобіль. Беркутівці продовжують стріляти вниз зі схилу. З Жовтневого виходить ще одна група силовиків і починає відходити.

07:25 - на пішохідному мості через Інститутську стоять декілька майданівців, які тримають щити. В яскравому зеленому шоломі - Анатолій Корнєєв, який буде пізніше (час смерті: 9:29) вбитий вище Жовтневого палацу. Біля парапету в темному одязі стоїть Василь Галамай, який просить щоб принесли шини і коктейлі, для того щоб зробити на мосту димову завісу. Василь буде тяжко поранений згодом на Інститутській.

07:52 - майданівці продовжують штурм підіймаючись по схилу від вул. Інститутської до Жовтневого палацу.

08:12 - бійці спецроти схилились над тілом вбитого в 9:15 бійця спецроти старшого сержанта міліції Симисюка М. М. (вогнепальне поранення, картеч). Особа у беркутівському міському камуфляжі - заступник командира київського спецпідрозділу «Беркут», підполковник міліції Олег Янішевський (присів за тумбою ліхтаря біля сходів).

08:22 - вибух світло-шумової гранати на тілі М. Симисюка.

08:25 - О. Янішевський стріляє з автомата.

08:44 - останні бійці спецроти виходять з поля зору камери.

08:48 - майданівці продовжують наступ на Жовтневий палац і укріплюють барикаду під мостом на Інститутській. Підіймаються по сходах з боку Майдану, запалюють шини на мосту.

10:35 - від "коктейлів" із запалювальною сумішшю, які кидають майданівці, починає горіти автобус силовиків, який стояв на верхній площі біля Жовтневого палацу.

11:07 - до сходів, що ведуть з Інститутської до Жовтневого, одного за одним тягнуть по землі двох поранених чоловіків.

Наступ продовжується.


Автор опису: Олена Чебелюк