Skip to main content

Відступ "Беркуту" і початок майданівської атаки на Інститутській 20 лютого 2014. Перші полеглі.

Автор: 112 канал

Дата і місце: 20 лютого 2014 / Майдан Незалежності і вул. Інститутська.

Приблизний час: 8:30-10:00.

Тривалість: 24:10.

На початку відео, знятого з мосту через вул. Інститутську, показано диспозицію силовиків. Міліціонери виносять на ношах пораненого або вбитого співробітника "Беркуту".

Далі в кадрі поранений в стегно співробітник ВВ, якого міліціонери відносять до швидкої на Інститутській.

Починається організований відступ підрозділів ВВ.

04:00  - виносять ще одного пораненого співробітника "Беркуту".

04:30 - панорама Майдану Незалежності і стели. Знімають з даху ТЦ "Глобус". Протестувальники йдуть в атаку, переходять через барикаду на Майдані і починають переслідувати силовиків, які відступають вгору вул. Інститутською. Намагаються закидати водомети коктейлями Молотова.

06:08 - майданівці пройшли через барикаду під мостом по Інститутській. Водомети струменями води намагаються відігнати атакуючих.

06:25 - на Інститутській лежить вбитий Богдан Вайда з палицею в руках (вбитий о 9:00). Його намагаються відтягнути інші майданівці. Потужним струменем води їх відганяє водомет. Згодом в кадрі з'являється Іван Пантелєєв, який кидає щит у бік водомета. За ним женеться беркутівець. Іван підбігає до Богдана Вайди і тягне його вниз вулицею.

07:30 - в кадрі найближче до водомета з'являється Максим Шимко з довгою палицею в руках. Згодом зі щитом і сріблястим карематом на спині підходить Ігор Дмитрів.

За ними через барикаду на Інститутську починають масово виходити і йти вперед інші протестувальники.

09:43 - зйомки продовжуються зі сторони готелю "Україна". Майданівці відтягують по тротуару пораненого. Чоловік стріляє з пістолета в сторону водометів і силовиків.

10:00 - біля Жовтневого палацу починається відступ співробітників ВВ. В кадрі з'являються бійці "чорної" спецроти "Беркуту" з жовтими пов'язками (спецрота київського полку міліції особливого призначення "Беркут").

Інтерв'ю депутата ВР Р. Кошулинського.

Майданівці підпалюють коктейлі на мосту через Інститутську і по схилу біля годинника піднімаються до Жовтневого палацу.

14:55 - масовий відхід ВВ від Жовтневого.

15:20 - активна стрілянина автоматними чергами. В кадрі - бійці спецроти, які відступають і постійно стріляють з автоматів АКМС.

17:18 - майданівці знову йдуть вперед по правому тротуарі по вул. Інститутській. В кадрі двоє майданівців з мисливськими рушницями.

17:55 - на тротуарі лежить вбитий Ігор Дмитрів (смертельне поранення о 9:22). Його відтягують вниз по вулиці. За ним одразу ж тягнуть Андрія Дигдаловича (вбитий 9:22).

18:55 - по сходах від Жовтневого палацу зносять пораненого Олега Сухінського. Його заносять у готель "Україна".

21:52 - на тротуарі з боку Жовтневого палацу майданівці відтягують і кладуть на щит смертельно пораненого Івана Бльока (вбитий 9:24).

22:55 - до готелю "Україна" тягнуть пораненого в стегно Сергія Трапезуна. Згодом приносять вбитого Олега Ушневича (9:43) і ведуть пораненого Володимира Мовчана.

23:40 - до швидкої з готелю виносять пораненого Олега Сухінського.


Автор опису: Олена Чебелюк