Skip to main content

Майдан - як все просто. Majdan - jak wszystko prosto.

Документальний фільм Pawła Bobołowicza.


Автор: Paweł Bobołowicz / Iryna Zelena

Тривалість: 27:48.

Оригінальна авторська анотація фільму:

"To mój filmowy zapis Rewolucji Godności. Nagrania powstawały jako element "dziennikarskiej pamięci", bez planu tworzenia większej całości, to był taki mój „filmowy notes”. Podczas Majdanu."


Журналіст Вахтанг Кіпіані, виступаючи на мітингу біля стели на Майдані Незалежності закликає до зміни влади.

02:07 – мітинг 1 грудня, сотні тисяч людей на вулицях Києва протестують проти жорстокого побиття студентів напередодні на Майдані.

02:16 – сутички на Банковій 1 грудня 2013 р. Мітингувальники з ланцюгами і фаєрами намагаються штурмувати бійців ВВ за металевими огорожами. Водночас налякати і відтіснити силовиків намагаються з допомогою грейдера.

02:42 – журналіст Юрій Бутусов у синьо-жовтій шапці та українському прапорі на плечах намагається зупинити радикально налаштованих протестувальників.

02:53 – на волинці грає гімн України Євген Дудар.

03:38 – на Банковій з’являється Віталій Кличко, він агресивно кричить в мегафон у бік протестувальників, намагаючись змусити їх повернутись назад на Майдан: «Уходите отсюда! Что ты здесь делаешь? Ты что хочешь, чтобы кровь пролилась? Провокатор!»

08:36 – майданівці тримають оборону проти спроби «Беркуту» прорватись на Інститутській у ніч на 11 грудня.

12:47 – початок протистояння на вул. Грушевського.

13:08 – медики надають допомогу пораненому в ногу на Груші протестувальнику.

15:27 – майданівці запускають феєрверки у бік силовиків на Груші, стріляють камінням із великої саморобної рогатки. Палять шини і кидають бруківку. У бік захисників Майдану летять гранати.

18:25 – беркутівці пішли в наступ і женуть людей в бік Європейської площі. Б’ють, тих, хто впав на землю, замахуються кийком на журналіста. Забирають і тягнуть у свій бік полонених майданівців.

19:35 – на Майдан приносять труну із тілами вбитих 22 січня Михайла Жизневського і Сергія Нігояна.

21:38 – бої 18 лютого на розі Інститутської та Шовковичної.

22:23 – майданівці підіймаються на дах будинку на вул. Інстиутській, звідки стріляли у людей, що знаходяться внизу, беркутівці.

22:36 – майданівці стягують солдата ВВ з кузова вантажівки.

23:20 – протистояння у Маріїнському парку і далі в Кріпосному провулку.

23:58 – надають допомогу пораненому майданівцю.

24:25 – силовики підпалили Будинок Профспілок на Майдані в ніч з 18 на 19 лютого. Видно, як з вікна виривається полум’я.

24:44 – майданівці тримають оборону на «Глобусі» біля стели зранку 20 лютого.

24:55 – лунає потужний вибух біля спаленого автобуса, від якого щити злітають в повітря на кілька метрів і в різні боки падають люди (час вибуху 8:50). Біля огорожі з дерев’яним щитом – Герой Небесної Сотні Максим Шимко, який загине о 9:07, невдовзі після початку наступу майданівців за мостом на Інститутській.

25:16 – медики і побратими надають допомогу пораненому майданівцю.

25:22 – в готель «Україна» приносять пораненого в коліно Юрія Кравчука.

25:49 - в готель «Україна» приносять пораненого Володимира Гончаровського.

26:03 – на сходах, що ведуть від готелю на тротуар по вул. Інститутській знаходяться більше десяти майданівців зі щитами та медики. Спускається поранений в руку чоловік у синьому дощовику і червоному шоломі.

26:10 – на тротуарі на Інститутській за щитами присіли майданівці, в оранжевій жилетці йде медик-волонтер Світлана Сидоренко.

26:45 – на щиті в бік готелю несуть пораненого чоловіка.

26:58 - по тротуару на ліжку-каталці везуть смертельно пораненого Героя Небесної Сотні Романа Гурика (загинув о 9:56). Поруч з ним лікарка Марія Матвіїв.

27:03 – біля дерева лежить вбитий Герой Небесної Сотні Роман Варениця (загинув о 9:46).


Автор опису: Олена Чебелюк