Skip to main content

Кров на Майдані.  Вбивство Героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича на Інститутській 20 лютого 2014.

Автор: Руслан Ганущак

Дата і місце: 20 лютого 2014 / вул. Інститутська.

Час: 9:15-10:15.

Тривалість: 08:52.

Силовики відступають по Інститутській. На лівому боці вулиці за деревами на пішохідній доріжці видно бійців «чорної» спецроти «Беркуту» з жовтими пов’язками на руках (спецрота київського полку міліції особливого призначення "Беркут"), озброєних автоматами АКМС. На землі лежить спецпризначенець і дивиться у приціл снайперської гвинтівки.

00:43 – останнім спиною вперед відступає беркутівець у синьому плямистому міському камуфляжі, який стріляє з автомата. Це підполковник міліції О. Янішевський - заступник командира київського спецпідрозділу «Беркут».

00:51 – по тротуару з правого боку Інститутської йдуть вперед декілька майданівців. Вони присідають за щитами.

00:59 – водночас інші протестувальники наступають біля Жовтневого палацу.

01:21 -  по тротуару на правому боці Інститутської вперед просувається група з 5-ти майданівців. Вони присідають, прикриваючись щитами. Чоловік у темно синьому одязі зі сріблястим карематом на спині - Герой Небесної Сотні Ігор Дмитрів.

01:32 – Ігор Дмитрів лежить смертельно поранений на тротуарі (час поранення 9:22).

01:43 – до нього підбігає чоловік у камуфляжному одязі зі щитом. Це Герой Небесної Сотні Андрій Дигдалович. За ним підбігає ще один майданівець у червоному шоломі – Іван Куліш. Іван після Майдану добровольцем йде воювати у батальйон «Айдар». Загинув 27 липня 2014 на Луганщині.

01:55 – чути різкий звук пострілу і Андрій Дигдалович падає смертельно поранений на тротуар (час поранення 9:22). Цей момент на відео змонтований двічі.

У той самий час за барикадою попереду (барикада на Інститутській навпроти верхнього виходу станції метро "Хрещатик") зайняли позиції члени «чорної» спецроти. Добре видно спецпризначенців з автоматами та снайперською гвинтівкою, що стріляють в майданівців. 

Момент вбивства Героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича на відео Руслана Ганущака у HD якості. За барикадою добре видно бійців "чорної" спецроти, що стріляють в майданівців. Чіткі моменти пострілів: 00:05, 00:16, 00:39, 00:46, 00:50.


02:29 – підбігає Роман Гурик – майданівець у білій касці зі щитом. Пізніше Роман Гурик також загине на Інститутській. Він ставить щит, прикриваючи побратимів.

02:39 – Іван Куліш перевертає Андрія Дигдаловича, бере його за куртку і починає тягнути вниз по тротуару.

02:56 – підбігає майданівець Михайло Гаврилюк (член козацької сотні, якого роздягли і знущалися на морозі спецпризначенці у січні 2014-го під час сутичок на Грушевського). Він починає тягнути за руку Ігоря Дмитріва. На допомогу прибігають ще декілька чоловіків. Разом майданівці евакуйовують Героїв Небесної Сотні Андрія Дигдаловича та Івана Куліша вниз вулицею.

03:34 – Роман Гурик і ще двоє майданівців залишаються на тротуарі. Вони сидять, заховавшись за щитами. За барикадою видно голову спецпризначенця спецроти.

04:12 - по пішохідній доріжці на лівому боці Інститутської наступає численна група майданівців. Одного за одним звідтам виносять двох поранених або вбитих. 

04:54 – до входу в готель «Україна» тягнуть тяжко пораненого Сергія Трапезуна.

05:25 – по сходах з Інститутської до готелю «Україна» несуть вбитого Героя Небесної Сотні Олега Ушневича (час смерті 9:44).

05:39 – на ношах до готелю «Україна» несуть смертельно пораненого Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка (час поранення 9:49). Внаслідок поранення Владислав помре у лікарні 28 лютого 2014 року.

05:48 - на ношах до готелю «Україна» несуть пораненого майданівця Віталія Безсмертного.

05:55 – біля готелю журналісти беруть коментар у Мирона Кваса. Він говорить, що на Інститутській стріляють бойовими з автоматів. Показує свій щит. У ньому два отвори від куль.

07:27 – до входу в готель біжать майданівці, які несуть на щиті смертельно пораненого Героя Небесної Сотні Євгена Котляра (час поранення 9:56).

07:34 – медики «Червоного Хреста» заносять у готель пораненого. Задній ліворуч у світлих камуфляжних штанях – Максим Попов.

07:45 – на підлозі у готелі «Україна» надають допомогу пораненим.

08:02Олексій Кайда (народний депутат від партії «Свобода») бинтує прострелене коліно Юрію Кравчуку.

08:12 – на столі лежить поранений Антон Лубяницький. Під сходами – тяжкопоранений Володимир Гончаровський. Поруч тіло вбитого молодого хлопця, якому один із майданівців закриває очі.


Автор опису: Олена Чебелюк