Skip to main content

Розстріл майданівців на правій стороні Інститутської 20 лютого 2014.

Момент вбивства Героїв Небесної Сотні Олега Ушневича, Романа Точина, Юрія Паращука, Ігоря Ткачука.


Автор: VRT

Дата і місце: 20 лютого 2014 / вул. Інститутська.

Час: 9:44-9:51.

Тривалість: 06:03.

На початку відео видно декількох майданівців біля дерева на тротуарі по правому боці Інститутської. Серед них на землі лежить поранений чоловік в камуфляжній куртці. Прикрившись великим дерев’яним щитом присів Герой Небесної Сотні Володимир Жеребний.

00:13 – до дерева прибігає ще один майданівець у світлій куртці і з чорним рюкзаком. Через секунду він падає поранений на тротуар і відкочується вбік. Йому вдається повернутися назад до побратимів.

00:21 – на тротуарі падають поранені Сергій Трапезун (в куртці кольору хакі), Роман Тітик (в червоній куртці); падає, отримавши смертельне поранення Герой Небесної Сотні Олег Ушневич (смертельне поранення о 9:44). Ще один чоловік зумів відбігти назад і заховатися за деревом.

00:33 – той самий майданівець у світлій куртці і з чорним рюкзаком намагається встати і падає, ймовірно отримавши ще одне поранення.

Чути численні звуки пострілів. Декілька майданівців відбігають від дерева праворуч під захист земляного насипу.

00:42 - закриваючись щитом, поранений хлопець намагається відповзти назад. Біля дерева у блакитній касці сидить Герой Небесної Сотні Роман Варениця. Нижче на землі лежить вбитий Герой Небесної Сотні Володимир Жеребний. Поранений Роман Тітик намагається заповзти за дерево.

01:09 - поранений Сергій Трапезун, який лежить на тротуарі, намагається перев'язати ногу, щоб зупинити крововтрату. Інший поранений майданівець зі щитом ховається за деревом.

01:33 - майданівець у світлій куртці і з чорним рюкзаком, що ховався за деревом, біжить назад тротуаром.

01:38 – на тротуарі в зеленому камуфляжі лежить вбитий Герой Небесної Сотні Олег Ушневич. Біля дерева у чорному одязі сидить Роман Точин. Поруч з ним лежать вбиті Герої Небесної Сотні Роман Варениця і Володимир Жеребний. У червоній касці і камуфляжних штанах – поранений Роман Тітик.

1. Олег Ушневич;  2. Роман Точин;  3. Роман Варениця;  4. Володимир Жеребний;  5. Роман Тітик.


01:40 – падає смертельно поранений Герой Небесної Сотні Роман Точин (смертельне поранення о 9:47).

01:53 – майданівець у жовтій куртці починає відтягувати праворуч пораненого Романа Тітика. Потім дістає телефон і аркуш паперу. Роман Тітик пробує самостійно повзти, відштовхуючись ногами.

02:22 – по земляному схилу донизу скочується ще один чоловік, можливо поранений.

02:37 – поранений Сергій Трапезун, який наклав собі джгут на прострелену ногу, підіймає догори руку, намагаючись дати сигнал, що він живий і потребує допомоги.

02:42 - через дорогу з лівого на правий бік Інститутської, прикриваючись щитами, переходить група у складі 5 майданівців. У синій куртці – Юрій Кравчук. В червоно-чорній касці і темно-синіх штанах - Володимир Мовчан. Учорній куртці з хутряним коміром – Олександр Кочетков. У темній куртці і камуфляжних штанах – Ігор Фльорко.  Вони підходять до Сергія Трапезуна. Один з цих майданівців, Герой Небесної Сотні Ігор Ткачук (в чорному одязі, зеленому металевому шоломі), минає їх і йде далі праворуч в бік дерев.

03:04 – зліва на тротуар перебігає Герой Небесної Сотні Юрій Паращук (у фіолетовій куртці).

03:11 - Юрій Кравчук та Ігор Фльорко за руки тягнуть С. Трапезуна донизу тротуаром.

03:27 – падає на землю смертельно поранений Герой Небесної Сотні Юрій Паращук (у фіолетовій куртці; смертельне поранення о 9:48).

03:32 – майданівці, серед яких Микола Притула (у світлій куртці), починають тягнути вбитого Героя Небесної Сотні Олега Ушневича. Їх прикриває щитом інший Герой Небесної Сотні - Владислав Зубенко (в оранжевій касці зі світлим рюкзаком).

03:37 – на землю поруч з тротуаром падає смертельно поранений Герой Небесної Сотні Ігор Ткачук (в чорному одязі, зеленому металевому шоломі) (смертельне поранення о 9:49). Від пострілу шолом злітає у нього з голови і відлітає вбік. У синьому костюмі з білими смугами на тротуарі сидить Василь Дяченко. На землі у чорній куртці з хутряним коміром на животі лежить поранений Олександр Кочетков.

03:49 – на тротуарі лежить поранений Герой Небесної Сотні Владислав Зубенко (в оранжевій касці зі світлим рюкзаком). Владислав помре у лікарні 28.02.2014. Поруч з ним поранений Володимир Мовчан.

 1. Олег Ушневич;  2. Юрій Паращук;  3. Ігор Ткачук;  4. Роман Точин;  5. Роман Варениця;  6. Владислав Зубенко;  7. Володимир Мовчан;    8. Василь Дяченко;  9. Микола Притула.


03:55 – майданівці продовжують тягнути тротуаром донизу вбитого Героя Небесної Сотні Олега Ушневича.

04:08 – група у складі восьми майданівців продовжує евакуйовувати пораненого Сергія Трапезуна.

04:20 – біля дерева присіли четверо чоловіків, серед них - поранений Олександр Кочетков (у темному одязі з хутряним коміром на куртці). У синьому костюмі з білими смугами - Василь Дяченко.

04:28 - через дорогу, з лівого на правий бік Інститутської, перебігають декілька майданівців. Вони підбігають до поранених В. Мовчана і В. Зубенка на тротуарі.

04:36 – на тротуарі поруч з бордюром падає поранений Віталій Безсмертний.

04:41 – троє майданівців, серед яких Андрій Юркевич (у коричневій камуфляжній куртці) з Іваном Пантелєєвим (низький на зріст, у темному одязі) починають тягнути вниз Інститутською пораненого Володимира Мовчана. В цей же час на тротуар прибігає медик Євген Воленко.

04:54 - двоє майданівців стягують по схилу пораненого побратима, прив’язавши йому до ніг мотузку.

05:33 – правіше по тому ж схилу, тримаючись рукою за груди, спускається поранений Олександр Кочетков.

05:58 – на тротуарі медик Євген Воленко надає допомогу пораненому Володимиру Мовчану.


Автор опису: Олена Чебелюк