Skip to main content

Початок наступу на Інститутській 20 лютого 2014.  Перші поранені і вбиті. Спроби реанімації смертельно поранених Героїв.

Автор: https://www.youtube.com/watch?v=nx34GTJTlYM

Дата і місце: 20 лютого 2014 / Майдан Незалежності і вул. Інститутська.

Час: 8:30-9:30.

Тривалість: 18:58.


Майданівці тримають оборону на барикаді біля Будинку Профспілок зранку 20 лютого. Тримають щити і кидають у вогонь шини. Згодом, стоячи в лінію, передають один одному шини і кидають їх до спаленого автобусу, що стоїть на підвищенні біля стели з боку консерваторії.

Позиції оборонців Майдану біля пам'ятника засновникам Києва. Майданівці роблять "коктейлі".

02:30 - приносять пораненого чоловіка у бронежилеті, зеленій касці та респіраторі. Заносять його у намет.

03:15 - на Майдані медики бинтують пораненого в руку хлопця на ім'я Андрій, одягненого у балаклаву і бронежилет оливкового кольору.

03:32 - зі сцени лунають заклики "далі не наступати", а закріпитися на зайнятих позиціях. Просять підійти медика до Будинку Профспілок. Вишикувавшись в лінію, майданівці передають шини.

04:00 - оператор підіймається на стелу, яка вже зайнята протестувальниками, тобто силовики вже відступили з Майдану. Чути заклики зі сцени не бити полонених.

05:00 - автор відео виходить на Інститутську. Двоє майданівців ведуть під руки пораненого чоловіка у світлих штанах і зеленій куртці. Чути крики: "Огнестрел!" Оператор доходить до мосту через Інститутську. Чути заклики: "На Жовтневий!"

05:46 - в бік Майдану несуть пораненого чоловіка у чорній куртці і камуфляжних штанах.

05:59 - оператор з барикади під мостом знімає прорив майданівців на Інститутську. Чути постріли, на дальньому плані видно, як виносять когось пораненого.

06:30 - майданівці підіймаються до Жовтневого палацу по схилу біля годинника. У червоному светрі з великими білими цифрами 53 видно Віталія Максимкіна (06:52 на відео).

07:01 - на схилі, всередині годинника стоїть Герой Небесної Сотні Іван Бльок (смертельно поранений 9:25-9:29, помер впродовж 10 хвилин після поранення). Він одягнений у зелену куртку, синій шолом, має яскраві жовті налокітники і щит у руках. Іван махає руками, закликаючи інших йти вперед і каже, щоб давали коктейлі.

07:43 - на землі лежить смертельно поранений Андрій Саєнко (9:08). Його намагається реанімувати медик-волонтер Євген Воленко та інші майданівці та медики, роблячи йому непрямий масаж серця і штучне дихання.

09:39 - зі схилу біля мосту донизу зносять пораненого у чорній куртці, зеленій металевій касці і протигазі. Кладуть на щит, підбігають медики. Хлопець поранений у сідниці. Один з майданівців затискає рану, зупиняючи кров, лікар розрізає штани.

10:36 - медики-волонтери Євген Воленко і Андрій Кухар продовжують спроби реанімувати Андрія Саєнка. Інші медики бинтують пораненого в сідницю невідомого чоловіка.

11:22 - майданівці підіймаються догори по схилу між мостом і годинником. У червоному светрі з великими білими цифрами 53 видно Віталія Максимкіна, праворуч від нього присів Андрій Серганчук (у червоному светрі і бронежилеті).

11:43 - бинтують пораненого в ногу майданівця.

12:20 - тіло Андрія Саєнка накрили з головою светром. За кадром чути: "Все. Труп. Не відкачали." Накривають клітчатою ковдрою, зверху кладуть каску і на ношах несуть в бік Майдану. Поруч проносять пораненого в сідницю майданівця, який був у кадрі раніше.

13:25 - на Інститутській з'являється відомий трубач з Майдану - Костянтин Олійник, згодом він з іншими підіймається по схилу до Жовтневого.

14:00 - оператор знімає знаходячись між опорами пішохідного мосту через Інститутську. Чути звук куль, які вдаряються об метал і крики: "Стреляют! Пулями!"

14:48 - донизу стягують пораненого чоловіка, одягненого у беркутівський камуфляж. Кладуть на бруківку і знімають закривавлену куртку. Перебинтовують поранену праву руку.

16:10 - поруч лежить смертельно поранений Ігор Дмитрів (9:22).

17:00 - біля пораненого в камуфляжі та Ігоря Дмитріва на дерев'яному щиті на землі лежить смертельно поранений Андрій Дигдалович (9:23) у темно-зелених камуфляжних штанах і біло-коричневому смугастому светрі. За ноги його піднімає майданівець Іван Куліш (у червоному шоломі і темнозеленій куртці). Іван загинув у липні 2014-го, воюючи добровольцем у батальйоні "Айдар". Згодом Андрія Дигдаловича на щиті несуть в бік Майдану, показуючи пробитий на грудях бронежилет.


Автор опису: Олена Чебелюк