Skip to main content

Відступ силовиків і вбивства майданівців на Інститутській 20 лютого 2014.

Довге 55-хв відео зняте з готелю "Україна".


Автор: ?

Дата і місце: 20 лютого 2014 / вул. Інститутська.

Час: 9:04-11:22.

Тривалість: 55:32.

 Важливе відео зняте з верхнього поверху готелю "Україна". На початку видно силовиків, що масово відступають вгору по Інститутській. Уся вулиця заповнена міліцейською технікою: автобусами, автозаками, водометами, машинами швидкої медичної допомоги.

По пішохідній доріжці, що на лівому боці Інститутської, біжать ВВшники. На тротуарі по правому боці вулиці одразу навпроти готелю стоять співробітники "Беркуту". На одязі та шоломах окремих з них видно зелені наклейки. Це ідентифікаційні знаки співробітників севастопольського полку міліції особливого призначення "Беркут".

ВВшники переходять через барикаду навпроти верхнього виходу станції метро "Хрещатик" і рухаються вгору Інститутською. Продовжує відступати міліцейська техніка і автозаки.

🔎 Карта розстрілу майданівців на Інститутській 20 лютого 2014 (за даними Jus Talionis).


07:30 - від Жовтневого палацу від'їжджає білий легковий автомобіль. Відступають силовики у чорній формі (ВВ, "Омега").

09:18 - силовики починають бігти від Жовтневого вгору Інститутською. Чути часті звуки пострілів.

09:58 - в кадрі біля Жовтневого з'являються бійці «чорної» спецроти «Беркуту» з жовтими пов’язками на руках (спецрота київського полку міліції особливого призначення "Беркут").

10:10 - бійці "чорної" спецроти евакуйовують від Жовтневого вбитого члена спецроти - старшого сержанта міліції Симисюка М.М. Беркутівці спецроти, відстрілюючись, відступають.

11:48 - майданівці підіймаються на пагорб і підходять до входу у Жовтневий палац.

13:28 - по тротуару на правому боці Інститутської вперед просувається група з 5-ти майданівців. Вони присідають, прикриваючись щитами. Серед них - у темно синьому одязі зі сріблястим карематом на спині - Герой Небесної Сотні Ігор Дмитрів.

13:38 - майданівці наступають по пішохідній доріжці на лівому боці Інститутської. Попереду, ховаючись за дерево, присів Герой Небесної Сотні Іван Бльок (у темнозеленій куртці, синьому шоломі та жовтими налокітниками).

15:08 - на лівому фланзі лежать декілька вбитих і поранених майданівців. Побратими допомагають витягнути їх з-під вогню.

15:34 - чоловік у смарагдомову шоломі - Герой Небесної Сотні Анатолій Корнєєв допомагає витягувати пораненого Тимура Мустафаєва (у яскраво-синьому спортивному костюмі). Водночас поруч падає ще один поранений майданівець. Йому допомагає відповзти назад чоловік з червоним рюкзаком.

16:49 - майданівець Сергій Трапезун виносить на руках пораненого Олександра Гуча.

17:32 - група протестувальників попереду присіла, прикрившись листом металевої бляхи. Серед них крайній зліва біля зеленого паркану Герой Небесної Сотні Валерій Опанасюк. Ще один Герой Небесної Сотні Олександр Щербанюк обходить їх справа і біжить вперед.

17:59 - тягнуть у напрямку до Жовтневого двох поранених майданівців. Один з них - Герой Небесної Сотні Сергій Байдовський, який невдовзі помре у швидкій.

18:59 - за ноги витягують пораненого чоловіка. За ними, підстрибуючи на одній нозі, відходить поранений Олександр Нечипорук (у червоній касці з білими смугами). Він падає за металевим щитом.

19:38 - бійці "чорної" спецроти відходять від барикади навпроти верхнього виходу з метро "Хрещатик" і займають позиції за вантажівками і бетонними блоками.

20:20 - по тротуару на лівому боці Інститутської відтягують двох поранених майданівців.

21:18 - у тому ж місці витягують і кладуть на щит смертельно пораненого Героя Небесної Сотні Івана Бльока.

22:35 - двоє майданівців йдуть вперед по правому боці Інститутської. Один з них, заховавшись за деревом, закликає інших йти за ними.

24:20 - до вантажівок, зза яких стріляють силовики, під'їжджає бронетранспортер БТР-80.

25:38 - тротуаром на правій стороні вулиці просувається вперед група майданівців (близько 15 осіб). Вони присідають, прикрившись щитами.

26:18 - водночас по лівому боці вулиці наступають інші протестувальники. Частина майданівців біжить до барикади навпроти верхнього виходу станції метро "Хрещатик", серед них у фіолетовій куртці видно Героя Небесної Сотні Юрія Паращука.

27:10 - силовики стріляють по групі на барикаді ліворуч. Декілька майданівців отримують поранення.

28:14 - по лівому боці до барикади висувається ще одна група майданівців. До них перебігає через дорогу медик в оранжевій куртці і світлих штанах.

30:12 - на тротуарі по правій стороні Інститутської падає поранений Сергій Трапезун і вбивають Олега Ушневича.

30:22 - протестувальники з лівої барикади, відступають під масованим обстрілом, відбігають на кількадесят метрів назад. Декілька майданівців знову біжать до барикади і забирають поранених.

32:08 - за вантажівками видно силовиків спецроти, чути постійні звуки пострілів.

32:56 - чоловік у жовтій куртці тягне праворуч під захист земляного схилу пораненого Романа Тітика. Поруч лежить поранений чоловік у синьому дощовику. Через кущі намагається витягти пораненого ще один майданівець.

33:22 - біля дерева на правому боці лежать троє вбитих Героїв Небесної Сотні: Роман Точин, Володимир Жеребний і Роман Варениця.

33:36 - через дорогу з лівого на правий бік Інститутської, прикриваючись щитами, переходить група майданівців. Через декілька секунд за ними переходять через вулицю інші протестувальники.

34:08 - Юрій Кравчук і Ігор Фльорко по тротуару на правому боці Інститутської витягують тяжкопораненого Сергія Трапезуна. Інші тягнуть вбитого Героя Небесної Сотні Олега Ушневича.

35:36 - через вулицю перебігає медик-волонтер Євген Воленко. По схилу на правому боці двоє майданівців стягують за мотузку, що прив'язана до ніг, пораненого побратима. Ліворуч сповзають по схилу ще двоє хлопців, один з них, схоже, поранений.

39:16 - на правому боці тротуаром донизу евакуйовують смертельно пораненого Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка. Його кладуть на ноші і несуть в сторону готелю "Україна". Владислав помер 28 лютого в лікарні.

39:58 - біля дерева на передньому краї, на правій стороні Інститутської падає вбитий Герой Небесної Сотні Устим Голоднюк (у блакитній касці).

40:50 - вниз у напрямку до готелю «Україна» несуть пораненого майданівця Віталія Безсмертного. Герой Небесної Сотні Євген Котляр (у зеленому дощовику) повертається назад на Інститутську.

40:57 - униз по схилу майданівці спустили чергового пораненого і поклали його на щит.

41:32 - тротуаром по правому боці Інститутської відповзає смертельно поранений Герой Небесної Сотні Євген Котляр (у зеленому дощовику). Вище на тротуарі лежить поранений Юрій Кравчук (у синій куртці).

41:48 - майданівці тягнуть між деревами по землі донизу пораненого чоловіка у камуфляжній куртці і синіх штанах. Згодом його підхоплюють інші та несуть в напрямку до готелю "Україна".

42:16 - група протестувальників спускає пораненого з даху якоїсь будівлі (гаражів?) на мінівен біля готелю "Україна".

43:10 - по тротуару вниз до готелю "Україна" медики виносять на ношах вбитого Героя Небесної Сотні Юрія Паращука. Декілька майданівців присіли, ховаючись за щитами, вище на тротуарі по правій стороні Інститутської. Згодом вони йдуть догори.

43:52 - медик Євген Воленко під захистом земляного схилу надає допомогу пораненому Роману Тітику.

44:34 - майданівці за руки тягнуть по землі вниз в напрямку до готелю пораненого Вячеслава Заречнюка. До них на допомогу підбігають медики Червоного Хреста: Роман Котляревський, Максим Попов, Леонід Федоровський і Денис Хоусон. Вони кладуть Вячеслава на ноші і несуть його вниз.

45:37 - медики Червоного Хреста повертаються на Інститутську. По сходах донизу майданівці зносять чергового пораненого.

46:12 - Андрій Юркевич з іншим хлопцем спускають донизу по земляному схилу пораненого в синьому дощовику побратима.

46:38 - медики Червоного Хреста на тротуарі по правому боці Інститутської надають першу допомогу пораненому Василеві Михалку. Інші майданівці у цей час прикривають їх щитами.

47:15 - лікарки-волонтерки Марія Матвіїв і Світлана Сидоренко надають першу допомогу пораненому Олександру Лабецькому. Згодом Олександра кладуть на червону ковдру і несуть донизу.

48:38 - на тротуарі по правому боці майданівці кладуть на щит пораненого чоловіка.

49:28 - медики Червоного Хреста на ношах несуть в напрямку готелю свого пораненого колегу Романа Котляревського.

50:00 - майданівці на щиті виносять вбитого Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка.  Андрій Юркевич відтягує донизу смертельно пораненого Героя Небесної Сотні Романа Гурика. Його перекладають на медичні ноші на колесах і везуть донизу.

50:39 - медики Андрій Кухар і Андрій Салагорник сидять біля вбитого Героя Небесної Сотні Ігоря Ткачука.

50:46 - на лівому боці Інститутської зосередилась велика група майданівців, прикриваючись щитами і металевими огорожами. Штовхаючи огорожі і фрагменти різних металевих конструкцій, вони просуваються вперед і поступово переходять на правий фланг.

51:34 - медик Іван Жолобан ще з двома майданівцями витягує по правому боці вбитого Героя Небесної Сотні Романа Вареницю.

52:19 - на правому боці майданівці виносять вбитого Героя Небесної Сотні Володимира Жеребного.

53:08 - медик Іван Жолобан та інші майданівці на щиті виносять з Інститутської на тротуар по правому боці пораненого Василя Галамая. Його заносять під прикриття бетонного парапету. Разом з майданівцями, які просуваються по лівому боці до верхньої барикади, наступають медики Андрій Кухар і Андрій Салагорник. Позаду них, загорнутий у синьо-жовтий прапор Максим Гошовський.

Майданівці запалили шини на верхній барикаді і зробили димову завісу.


Автор опису: Олена Чебелюк